/

Vyjádření ke kauze startu Martina Spilky

Vyjádření ke kauze startu Martina Spilky

Nohejbal Čelákovice se distancuje od jakéhokoli úmyslného podvodného jednání v kauze nastoupení Martina Spilky v zápase s Českými Budějovicemi.

Všimli jsme si nejasnosti ve výkladu pravidel v Soutěžním a Disciplinárním řádu. Na tento popud jsme zaslali dotaz o potvrzení naší verze možných činů na oficiální adresu STK. Od předsedy STK přišla odpověď (viz. níže), potvrzující naše domněnky. Toto v nás vyvolalo jistotu, že hráč Martin Spilka může být přeřazen do B týmu a zde si také odpykat trest dvou soutěžních utkání. Poté následovalo použití hráče jako fluktuanta.

Jednali jsme s vědomím postupování dle možností řádů ČNS s potvrzením našich úvah předsedou Sportovně technické komise. Momentální obrat myšlenkových pochodů a výkladů pravidel nás dostává do pozice nepochopitelného sevření v kleštích. Kdy dle verzí lze použít hned několik možností trestů, včetně potvrzení správnosti naších kroků. Pod tlakem a tíhou různých možností s odlišným průběhem trestů (netrestů) jsme sami na sebe, zřejmě poprvé v historii nohejbalových soutěží, podali podnět k šetření neoprávněného staru M. Spilky v utkání. Důvodem je, že bez uchopitelného rozhodnutí jsme vystaveni enormnímu tlaku pod tíhou možného kontumování až více utkání a následného vyřazení ze soutěže.

Oddíl má velký počet sponzorů a fanoušků, a proto by si nikdy nedovolil takový risk, nasadit Martina Spilku, kdyby si nebyl jistý korektnosti tohoto jednání, kterou jsme získali na základě potvrzení od STK. Našemu oddílu hrozí momentálně obrovské sportovní ztráty, kde nezbývá než čekat na vyjádření orgánů ČNS. Tímto se fanouškům a sponzorům omlouváme a slibujeme maximální možné vynaložené úsilí k očištění jména našeho oddílu a zachování sportovní výsledků.

Děkujeme za podporu a přejeme všem příjemné nohejbalové zážitky.

 

———- Původní zpráva ———-

Od: Martin Spilka <SpilkaMartin@seznam.cz>
Komu: i.kralik@nohejbal.org
Datum: 2. 4. 2015 22:37:55
Předmět: Potvrzení

 

Dobrý den,

po dnešní telefonické domluvě zasílám tento mejl a žádám předsedu STK a potvrzení

3. ROZHODNUTÍ:

DK na základě zjištěného stavu, výpovědí a platných interních dokumentů rozhodla takto:

Pan Martin Spilka se netrestá nad rámec Disciplinárního řádu čl. 8.2 část A) za své hrubé nesportovní chování vůči rozhodčímu D. Čukanovi.  Jeho trest je  jen dle ustanovení DŘ-ČNS čl.8.2. odst. A- stop na dvě utkání (automatický trest)

Účinnost tohoto rozhodnutí začíná dnem vydání tohoto rozhodnutí.

Tato ČK byla udělena poslední soutěžní zápas v roce 2014, v nové sezoně 2015 hráč byl napsán na soupisku „B“ týmu. Tudíž si trest odpyká v 1 a 2.kole v 2.lize, a dále po trestu hráč může fluktuovat do A týmu. V případě potřeby A týmu, možnost hráče Martina Spilku přepsat do „A“ týmu pokud hráč nenastoupí za „B“ družstvo.

Je možné toto potvrdit předsedou STK? Moc děkuju

 

Martin Spilka – předseda nohejbalového oddílu
Tel.:608769129
ICQ: 112-750-137
Web: www.nohejbal-celakovice.cz

 

———- Původní zpráva ———-

Od: ikralik@seznam.cz
Komu: Martin Spilka <SpilkaMartin@seznam.cz>
Datum: 3. 4. 2015 8:23:28
Předmět: Re: Potvrzení

 

Ahoj Martine,

je to  tak,  jsem rád,  že se  tak dobře  orientuješ  v řádech. :))

S pozdravem

 

Ivan Králík

předseda STK-ČNS

 

 

Jedna reakce na Vyjádření ke kauze startu Martina Spilky

  1. Zdenek nohejbal napsal:

    Jsou to blbci,myslím že to je v pořádku.Martin si odpikal trest v B mužstvu !A stojím za vámi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.