TJ DYNAMO Propagační podnik České Budějovice „B“ – TJ Spartak Čelákovice B 5:5

TJ DYNAMO Propagační podnik České Budějovice „B“ – TJ Spartak Čelákovice B  5:5

B tým – 2. liga
11.9.2016

Kombinace velkého horka a přeceněná sobotní příprava znamenala velmi snadnou prohru naší první dvojky Bareš/Padělek. V úvodu druhé dvojice Souček/Šafr byla též znát příprava z předchozího dne, ale nakonec se s tímto faktem dokázali popasovat lépe a svou dvojici vyhrát. Poté si Padělek bez problému táhnul svoji trojici s Barešem a Šlajzem a vyhráli 2:0. Ve stejném tempu si i Souček utáhl svůj zápas za podpory Šafra a Choury a Spartak šel do vedení 3:1. Vložené dvojici Šlajzovi s Chourou (střídán za Vilda )  se bohužel moc nedařilo a tak po několika nevynucených chybách zápas prohráli. V singlu mladý nadějný budějovický hráč nedal Barešovi ani nejmenší šanci a absolutně ho rozstřílel servisem. Stav byl tak srovnán na 3:3. Součkova trojice zvýšila vedení na 4:3, poté se pokusila Padělkova trojice získání dalšího bodu a jistotu alespoň remízy, ale soupeř byl proti. Přestože v prvním setu vedli čelákovičtí 7:4 dokázali tento set prohrát. V koncovce druhého setu za stavu 7:7 došlo podle nás ke špatnému posouzení dvou situací od rozhodčích, kde nejprve byla pískána hra mimo kůl a podruhé údajný dotyk saka. Spartak ještě snížil na 9:8, ovšem po nahrávce blízko bloku soupeř zablokoval Padělka a set tímto ukončil. Stav 4:4 a šlo se do odvetných dvojic. Šafr/Souček hráli zodpovědně a zajistili Spartaku jistotu alespoň remízy. O celkové vítězství šla bojovat druhá dvojice Padělek/Bareš, která bohužel svým výkonem zklamala. Nutno podotknout, že soupeř v poslední dvojici zahrál výborně. Celkový stav 5:5 a třetí příčka po skončení sezóny je pro Čelákovice krásný výsledek.

„Nejlepšími hráči byli dnes rozhodně Šafr/Souček, kteří získali 4 z 5 našich bodů. Poslední pátý bod přidal Padělek v trojici. Zápas se odehrál v klidném a přátelském duchu. Malá piha na kráse byly dva sporné míče v odvetné Padělkově trojici, jinak oba týmy hrály fair play. Poslední zápas sezóny jsme si jeli užít a tak jsme odjeli s jednodenním předstihem, abychom se na soupeře řádně připravili. Zápas jsme hráli i pro našeho kamaráda a spoluhráče Holzmana, kterému se narodili dvě krásné zdravé děti a pro Padělka, pro kterého to byl poslední zápas v II. lize. Tímto mu chceme poděkovat za čtyři roky působení v našem klubu a přejeme mu hodně štěstí v novém oddíle a ať mu to kope. S remízou tohoto zápasu jsme spokojeni i s celkovým třetím místem v druhé lize což je krásný úspěch oproti loňskému umístění“, řekl po utkání vedoucí Čelákovic L. Choura.

Sled zápasů: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5, 5:5
Sestava Čelákovic:   Padělek, Bareš, Choura, Vild, Šafr, Souček, Šlajz
Trenér Čelákovic:  Choura L.