/

TJ Spartak Čelákovice A – SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary A 5:0 na zápasy 1:1

TJ Spartak Čelákovice A   –  SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary A  5:0   na zápasy 1:1

A tým – Extraliga nohejbalu
24.9.2016

Odvetný zápas čtvrtfinálového klání vyzněl jasně pro domácí, i když tři třísetové zápasy neznamenaly takovou procházku růžovým sadem, jak by ukazoval výsledek. První tříseťák rozjela úvodní dvojka netradičně složená. Spilka s Holasem však v prvním setu přehrála soupeře 10:6. V druhém se jim již tolik nedařilo a tak se šlo do třetího. V něm střídající Flekač zajistil výhru 10:9 smečí ven z kurtu. V druhé dvojce Kolenský s Kilíkem přejeli hosty dvakrát 10:6 a zvýšili na 2:0. V druhém třísetovém zápase se dařilo Vankemu v prvním setu dělat body přes blok Spilky. V druhém se však karta obrátila a Martin úspěšným blokem na Vankeho získal desátý bod a tím si vynutil třetí set. V něm za stavu 9:8 opět úspěšným blokem ukončil na 10:8. V druhé trojce, opět třísetové, se podařilo otočit nepříznivý stav úspěšným servisem Kolenského na Hrona a dotáhnout set na 10:8. V druhém dominoval soupeř jak herně tak i nepřiznaným dvojákem v podání Medka J. Boží mlýny melou pomalu ale jistě o čemž se hříšník přesvědčil ve třetím setu, když mu jeho smeč zablokoval Kilík a ukončil na 10:8. V singlu Kolenský oplatil Hronovi porážku z prvního zápasu. V prvním setu na šestkách šel do vedení, které zvyšoval až na 10:7.  V druhém za stavu 9:9 servisem zahnal Hrona do úzkých a ten v nouzi netrefil kurt. A tak si modřičtí musí na svého soupeře počkat do 28.9.2016 kdy se od 14:00 hodin bude rozhodovat o posledním semifinalistovi.

„Odveta se nám stoprocentně vydařila a vynutili si tak třetí zápas. Rozhodující momenty úspěchu byla výhra úvodní dvojky nad silnější soupeřovou a také výhra Spilkovy formace nad Vankeho trojkou“, řekl po utkání kapitán Čelákovic M. Flekač.

Sled zápasů: 5:0
Sestava Čelákovic:  Kolenský,  Flekač, Holas, Kilík, Spilka, Doucek, Souček, Bareš, Šafr
Trenér Čelákovic:  M. Doucek
Sestava K. Varů: Hron, Dvořák, Vanke, Kokštejn, Medek J., Medek M., Kubín, Svoboda, Veselý
Rozhodčí:  Sachl ml., Sach st.
Diváků:   300

V druhém zápase play-off prohrály Č. Budějovice se Vsetínem 2:5 a soutěž pro ně skončila. Vsetín tak v prvním semifinále zavítá na půdu Čakovic